O Nas

Anonimowi Alkoholicy w Wyszkowie Grupa "Wierni Tradycjom" mieści się w Wyszkowie przy ul. Białostockiej 12, w dużym budynku plebani Św. Idziego , główne wejście . Meetingi odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 do 19-30. Pierwszy wtorek miesiąca to meeting spikerski. Wszystkie meetingi są meetingami OTWARTYMI, czyli na spotkaniu może przebywać każdy. kontakt; aawyszkow@gmail.com


=====================================================





  Wewnętrzne Tradycje grupy AA „Wierni Tradycjom” spisane podczas mityngu




organizacyjnego i inwentury grupy w dniu 22 września 2009 roku.
Modyfikacja 27.09.2016

  1. Grupa AA „Wierni Tradycjom” spotyka się w każdy wtorek w godzinach od 18:00 do ok. 19:30 w par. św. Idziego w Wyszkowie. Mityng trwa 1,5 h bez przerwy.
  2. Wszystkie mitingi są OTWARTE
  3. Mityng spikerski odbywa się w każdy pierwszy wtorek miesiąca.
  4. Grupa należy do Intergrupy SAWA (adres: Warszawa, ul. Brazylijska 10, mityngi w ostatnią sobotę miesiąca g.17:00)
  5. W grupie są następujące służby:

     Rzecznik – kadencja 1,5 roku

     Mandatariusz – kadencja 1,5 roku

     Skarbnik – kadencja 1 rok

     Prowadzący – na każdym mitingu ustala się , Kto będzie prowadził na następnym mitingu

     Herbatkowy – kadencja 1 miesiąc

  1. Grupa powstała 8 września 2009 roku. W każdy drugi wtorek września będą odbywały się mityngi rocznicowe, które jednak poza chwilą refleksji nt. powstania grupy, prawie niczym nie będą różniły się od pozostałych mityngów. (Grupa zaakceptowała z tej okazji dodatkowy zakup ciasta i Coli).
  2. Ok. 40 minut przed końcem ostatniego mityngu września poświęcone będą w całości sprawom organizacyjnym. Będzie  odbywać się  inwentura grupy, ewentualne zmiany niniejszych Tradycji Wewnętrznych, oraz wybory służb, którym upływa kadencja.
  3. Wszystkie ważne dla grupy decyzje powinny zapadać   większością głosów.
  4. Grupa „pracuje” w oparciu o literaturę: „Anonimowi Alkoholicy” „12 kroków i 12 tradycji” „Życie w trzeźwości”, Refleksje, oraz 24 h - Medytacje. Po zakończeniu jednej z ww. książek, sumienie grupy decyduje o kolejności pozostałych tekstów. Pracujemy w danym miesiącu nad krokiem mu dopowiadającym (styczeń – krok pierwszy, luty – II itd.) poświęcając ostatni mityng miesiąca na pracę nad kolejną Tradycją, odpowiadającą danemu miesiącowi.Literatura czytana jest w momencie braku wypowiedzi uczestników mitingu.
  5. Mityngi odbywają się zgodnie z aktualnym „Scenariuszem prowadzenia mityngu”. Ustalone teksty czytają ochotnicy. Sprawy organizacyjne rozpoczynamy najpóźniej o godzinie 19:25.
  6. Nowe osoby we Wspólnocie AA witamy na wszystkich mityngach . Pierwsza połowa mityngu, na którym obecny jest Nowicjusz, poświęcona jest zawsze Krokowi I i tematowi: „Mój pierwszy mityng - jak trafiłem do wspólnoty AA? Co zawdzięczam Wspólnocie AA” Odczytywane są teksty: „Historia AA” i „Czego nie robi wspólnota AA”.
  7. Osoby pełniące służby odpowiedzialne są za rozmowę z Nowicjuszem po mityngu.
  8. Jeśli jest wielu chętnych do wypowiedzi, pierwszeństwo mają ci, którzy jeszcze głosu nie zabierali, natomiast prowadzący rozdziela czas tak, aby wszyscy zdążyli się wypowiedzieć.
  9. Sumienie grupy sugeruje, aby osoby powyżej miesiąca abstynencji trzymały się tematu, a wypowiedź nie przekraczała 15 minut, z możliwością ponownego zabrania głosu.
  10. Na mityngu może przebywać osoba pod wpływem alkoholu lub innych środków zmieniających świadomość - bez prawa głosu.
  11. Na grupie dostępna jest literatura, za którą odpowiedzialni są Mandatariusz i Skarbnik.
  12. Nowa osoba powitana we Wspólnocie AA otrzymuje aktualny spis mityngów, oraz ulotki AA pt: „Czy AA może Ci pomóc” oraz „Nowicjusz pyta” (nabywane ze środków grupy).
  13. Grupa dzieli środki z „kapelusza”:

     60% na potrzeby grupy (50 zł miesięcznie płacimy ks. Proboszczowi za salę , +  kawa, herbata, ciastka lub paluszki, środki czystości, świeczki)

     40% Intergrupa SAWA (z czego 20% pozostaje dla Intergrupy,10% dla Regionu i 10% dla BSK AA)

  1. Prowadzący w sprawach organizacyjnych przypomina o VII Tradycji, i wskazuje miejsce w którym znajduje się kapelusz, w którym składane są dobrowolne datki.
  2. Na mityngach nie używamy słów potocznie uważanych za wulgarne oraz wyłączamy lub wyciszamy telefony komórkowe.
  3. Wewnętrzne tradycje grupy są zbiorem sugestii mającym na celu usprawnienie jej funkcjonowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz